Photo Stories

A Pair Of Couples On Site At The Village Fair Produced “Geese” And Sold More Than A Thousand …

Spread the love
A pair of couples on site at the village fair produced “Geese” and sold more than a thousand dollars a day.
On May 8th, at the village fair, a husband and wife
👆On May 8th, at the village fair, a husband and wife produced “Geese” on the spot, and the business was excellent. Xiao Bian stayed next to watch for ten minutes. The stall owner sold a dozen of jins.
The stall owner said that “Da Yan Bei” is made of glutinous
👆The stall owner said that “Da Yan Bei” is made of glutinous rice. It is crisp and sweet. After eating it, she wants to eat a second bite. She sold the “Geese” price is not expensive, 10 dollars a pound.
Since
👆Since “Geese” is a puffed food, it is possible to buy a big bag for five dollars without pressing a scale.
Look, there are a lot of people who buy onlookers.
👆Look, there are a lot of people who buy onlookers.
This is a stall owner. He is making
👆This is a stall owner. He is making “Geese”.
The stall owners said that the couple could catch a set and
👆The stall owners said that the couple could catch a set and they could sell more than a thousand dollars a day. The cost was relatively low and they could earn more than half.
The boss wife saw Xiao Bian shooting her, a bit embarrassed.
👆The boss wife saw Xiao Bian shooting her, a bit embarrassed.
This kind of puffed food can't be shared with “Geese”. As a
👆This kind of puffed food can’t be shared with “Geese”. As a result, it was called this name and it was interesting.